Що є в кожному фільмі Ларса фон Трієра

15 жовтня 2015
Що є в кожному фільмі Ларса фон Трієра

Натуралізм кшталт бульварної вульгарності і провокація, що більше нагадує підліткові витівки, - ось те, чим кишать фестивалі та стрічки диванних метрів (вчорашніх випускників інститутів культури). Як на мене, таке кінци цілком справедливо сприймається глядачем без особливої участі та інтересу. Ларс фон Трієр - один з небагатьох, найбільш сміливих, що викликають, і в той же час неймовірно проникливих режисерів-сучасників, які експериментують в артхаус. А зараз в загальних рисах про те, що нас приваблює в режисерському почерку іменитого датчанина.

Провокація і безкомпромісність
Що є в кожному фільмі Ларса фон Трієра
В основі художнього методу Трієра лежить провокація, мета якої - обеззброїти глядача занадто сміливими заявами, на які ми часто не можемо зважитися в реальному житті. Змішання прекрасного й огидного, високого і низького, святості і гріхопадіння дає в сумі неймовірно сильний заряд, відчувається від перегляду кожного з картин данського режисера. Бравада, безпринципність, шарж, несподівані витівки насичують стрічки пекучої правдою і відсутністю рафінованого зображення. Провокація властива як на екрані, так і в манері зйомки. Багато його картин зняті в стилістиці любительської відеозйомки, згідно проголошеного фон Трієром маніфесту кіно «Догма-95» («Ідіоти», «Танцююча в темряві»), без декорацій, вигадливих костюмів, роблячи камеру інструментом контролю над публікою, нав'язуючи їй страхи і побоювання героїв. Візуальний реалізм, гіперболізація дійсності, створення образу божевільного й байдужого світу, обігрування єврейських мотивів - усе це виклик, який глядач приймає негайно. З цікавістю і вдячністю.

Оголення пороку
Що є в кожному фільмі Ларса фон Трієра

Образи тілесності і спокуси є домінантою в сюжетах фон Трієра. Автор багаторазово зізнавався, що не вважає порнографію і еротику чимось незвичайним. Еротичні мотиви, будь то сцени оргії в «Ідіотах» або відверті кадри у «Антихриста» і «Меланхолії», виглядають художньо, незважаючи на натуралізм. Близькість тотожна превеликий пороку, насильства, приниження, і в той же час вищої насолоди. У «німфоманка», приміром, секс - спосіб самовираження, відповідь світу на його байдужість і відстороненість, виклик суспільству, ретельно приховує своє справжнє обличчя.

Символізм
Що є в кожному фільмі Ларса фон Трієра

Кіномову Трієра в чому схожий з тим, яким користувався Андрій Тарковський. Образи обох художників часто трактуються однаково. Водна стихія як символ розкладання, класична музика як неможливість проілюструвати нашу недосконалу життя, яблука і потопаючі в них герої як заборонений плід, коні, які передвіщають неминуче, ікони, що волають до поклоніння і презирства одночасно.

"Неамериканська мрія"
Що є в кожному фільмі Ларса фон Трієра

Трієр не приховує своє явне презирство до Америці і прогнилої, судячи з його скандальним стрічкам, Європи. Захід зображений режисером як начищений добела світ благопристойних і високодуховних маріонеток, даний облич яких приховує святенництво, боягузтво, жорстокість і нерозуміння світу. У своїй першій, європейської, трилогії Трієр показує континент далеким від нашого міфу про західну культуру. Тут, подібно Балабановського Росії, ми спостерігаємо життя в хаосі, криміналі і байдужості.

Жінки
Що є в кожному фільмі Ларса фон Трієра

У численних інтерв'ю Трієр зізнавався, що жінки не спроста стають головними дійовими особами його робіт. Дикі, піддаються безлічі сьогохвилинних поривів, не знайомі з логікою і здоровим глуздом. Їхні вчинки можна виправдати божевіллям. У картині «Розсікаючи хвилі» жінка, через сильної любові до хворого чоловікові, прирікає себе на вигнання і загибель. Її жертовність, що не винагорода при життя, стає відсиланням до біблійної притчі, яка розвивається на екрані в епічно історію про важку долю слабкої статі і віковічної несправедливості суспільства. Фільм отримав приз на Канському фестивалі, багато в чому завдяки грі Емілі Уотсон. Героїні Трієра - жінки, що пливуть проти течії, що відчувають власне безсилля і злий рок, але чаруючі і підкорюють серця глядачів.


Коментувати
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати рецензії в даній статті.
Вхід через вконтакті Вхід через фейсбук
Реєстрація
только у нас скачать купить шаблоны dle по низким ценам