Заключній частині "Дивергента" можуть урізати бюджет

Заключній частині "Дивергента" можуть урізати бюджетСкромні фінансові показники картини «Дивергент. Глава 3: Віддана» породили чимало суперечок на тему «Підлітковому кіно прийшов кінець». Однак слабкий старт фільму в американському прокаті змушує студію Lionsgate подумати над скороченням бюджету четвертої частини франшизи.

Не можна сказати, що екранізації романів Вероніки Рот з самого початку користувалися великим успіхом. «Дивергент», що вийшов в 2014 році, заробив в світовому прокаті 288 млн при бюджеті в 85 млн. Ніл Бергер знімав першу картину, але потім від проекту відійшов, поступившись місцем Роберту Швентке. Його сиквел «Дивергент, Глава 2: інсургент» коштував вже 110 млн, але зібрав набагато більше - 297 млн в світі.

Незважаючи на це, Lionsgate, піддавшись популярному тренду, вирішили розділити фінальну книгу на дві частини. «Аллігент» став двома фільмами. У лютому цього року, за кілька тижнів до релізу третьої стрічки франшизи, стало відомо, що режисер Роберт Швентке залишає проект. Студія ніяк не прокоментувала відмову постановника працювати далі, але за даними інсайдерів Роберту потрібен відпочинок після напруженої роботи над двома картинами.

Зйомки четвертого фільму серії намічені на літо цього року і пройдуть в Атланті. Режисерське крісло займе Лі Толанд Крігер. Але схоже, що йому доведеться оперувати меншим бюджетом, ніж його попередникам.

«Дивергент. Глава 3: Віддана» стартував минулого тижня зі слабких 29 мільйонів доларів у себе на батьківщині. Це на 44% менше, ніж прем'єрні збори другої частини. Звичайно, прокат за кордоном принесе фільму додатковий прибуток (в цілому в касі фільму 85 млн), але Lionsgate видніше - студія явно розраховувала на іншу суму при старті. З огляду на, що це вже третій фільм серії, інтерес до продовження мав підвищуватися, а не знижуватися.

Інсайдери The Hollywood Reporter стверджують, що бюджет фінальної частини франшизи «Дивергент» буде зменшений. Точна сума не розголошується. Третій фільм коштував приблизно ті ж 110 млн доларів, що і другий, а оскільки сценарій четвертого поки не готовий, то його бюджет поки не розрахований.

Аналітики вважають, що підліткові франшизи почали відчувати кризу. Разом з цим, звичка розділяти екранізації останніх частин книг навпіл, починає приносити збитки. Через жадібність студій страждає сюжет, страждає глядач. Очікується, що третій фільм франшизи збере в світі максимум 200 мільйонів. На погані збори відреагували на Уолл-стріт: акції Lionsgate втратили 1,6% в минулий понеділок, опустившись на 36 центів до 22,36 доларів.

Четвертий «Дивергент» все ще планується випускати влітку. Але 9 червня 2017 року йому треба битися з такими важкоатлетами як «Світова війна Z 2» і перезапуском «Мумії» з Томом Крузом. Аналітики хитають головами і передрікають четвертого фільму з Шейлін Вудлі грандіозний провал. Втім, у студії ще є час для маневру, а яким він буде, покаже час.
Розкажіть про новину у соціальних мережах
  • facebook
  • odnogrupniki
  • youtube
  • instagram
Вхід через вконтакті Вхід через фейсбук Вхід через гугл
Реєстрація